MDtours-logo-23-dlouhe

CZ | EN | DE

České Budějovice - prohlídky pro dospělé a děti

Prohlídky města České Budějovice – pro dospělé

Město založené českým králem Přemyslem Otakarem II. leží na soutoku Vltavy a Malše, což z něj dříve činilo jen těžko dobytnou pevnost.

Prohlídkou krásného historického centra města strávíme cca 1,5 – 2 hodiny. 

Prohlédneme si náměstí Přemysla Otakara II, katedrálu sv. Mikuláše, Piaristické náměstí s přilehlým areálem kláštera, zvenku si prohlédneme dominantu města – Černou věž, Masné krámy, městské hradby a jejich věže.

Přestože prohlídka města trvá přibližně stejnou dobu jako v Českém Krumlově, je dobré počítat s tím, že se jedná o větší město, kde se mezi jednotlivými zastávkami nachodí „více kilometrů“

Cena za skupinu: 1 200, -Kč

Prohlídka města České Budějovice – pro děti „Budějovické putování s kupcem Václavem“

Kdysi dávno přivezl kupec Václav z Itálie do Českých Budějovic obraz Panny Marie. Tento obraz se stal pro obyvatele města i jeho okolí velmi důležitý. Lidé věřili, že obraz má v sobě ukrytou velikou sílu a má moc je ochraňovat. Mnoho lidí se vydalo do Českých Budějovic tento obraz spatřit na vlastní oči. Ještě dnes při procházce městem můžeme různá vyobrazení „Budějovické Madony“ spatřit na fasádách domů.

Pojďme se společně projít historickým centrem města, prohlédnout si nejzajímavější pamětihodnosti, trochu se vrátit v čase a společně přemýšlet, jak toto město mohlo vypadat před několika sty lety. Průvodcem nám bude kupec Václav, určitě si takový čestný úkol zaslouží.

Aby procházka byla dobrodružná, Václav si pro vás, děti, připravil různé nápovědy a vy samy budete hledat místa, která jsou něčím zajímavá. Budeme se pohybovat v čase od nejstarších dob existence města, až po 20.století. Povíme si, jaké pověsti a příběhy se s městem pojí a pan kupec si pro vás připravil spoustu obrázků z historie města. Pokud budete pozorně poslouchat, podaří se vám vyluštit vzkaz, který vám kupec Václav zanechal.

Putování s kupcem Václavem je vhodné pro děti ve věku od cca 8 let, prohlídku je možné přizpůsobit i starším dětem základních škol (2.stupeň ZŠ).

Délka prohlídky: 60 – 90  minut, v objednávce, prosím, uveďte, o jak dlouhou prohlídku máte zájem

Začátek prohlídky: dětské hřiště u Plaveckého stadionu (na Sokolském ostrově)

Konec prohlídky: náměstí Přemysla Otakara II.

Cena:  1 200,– Kč /skupinu (max. 30 dětí ve skupině), u prohlídek pro děti je nutný doprovod dospělé osoby/dospělých osob.

Fotogalerie

Kontakt

Objednávka prohlídky

Copyright 2023 MDtours.cz. Všechna práva vyhrazena. Spravuje PC Servis KB s.r.o. Kaplice – www.pckb.cz.